Prostimen - suplement diety

Jak być dżentelmenem

 • Godnie się przywitaj
  Mężczyzna przedstawia się pierwszy kobiecie. Całowanie kobiety w rękę jest dziś dość kontrowersyjne, dlatego lepiej pozostań przy samym uścisku dłoni.
   
 • Dobre maniery zawsze są w cenie
  Dżentelmen nigdy nie pali przy posiłku. Nie przerywaj wypowiedzi, tylko słuchaj uważnie do końca – nikt nie lubi, gdy ktoś wchodzi nam w słowo. Unikaj publicznego przeklinania – zwłaszcza przy kobietach. Staraj się być uprzejmy i to nie tylko w stosunku do pań. W końcu bycie dżentelmenem to nie chwilowy sposób na zdobycie serca kobiety – to styl życia.
   
 • Nie spiesz się z siadaniem
  Jeśli uważasz, że odsuwanie kobiecie krzesła, np. w restauracji, jest gestem zbyt formalnym, zastosuj alternatywę – poczekaj, aż pierwsza usiądzie. Tylko nie stój jak kołek obok stolika, wywierając presję na partnerce. Masz chwilę czasu, aby np. powiesić Wasze płaszcze – zrób cokolwiek, tylko nie rób znudzonej miny.
   
 • Nie bądź troglodytą przy stole
  Na pewno w ten sposób nie zrobisz na nikim dobrego wrażenia. Przede wszystkim unikaj jedzenia z otwartymi ustami oraz wydawania różnych dźwięków. Używaj sztućców, nie rób bałaganu wokół siebie. Serwetkę rozłóż sobie na kolanach, a nie wpychaj za kołnierzyk – nie psuj swojego eleganckiego wyglądu dodatkową i nikomu niepotrzebną częścią garderoby. Zawsze pozwól kobiecie pierwszej złożyć zamówienie. Wstań od stołu, gdy ona wstaje – potraktuj to jako dodatkową formę codziennej aktywności.
   
 • Bądź jak Bond, James Bond
  Potraktuj filmowego bohatera jako wzorzec elegancji. Bez względu na wiek, w jakim jesteś, nie pozwól, aby otoczenie widziało, w jakim kolorze jest dziś Twoja bielizna. Nogawki spodni powinny łagodnie opadać na buty – skarpetki również nie są ciekawą częścią garderoby. Jeśli masz na sobie dwurzędowy garnitur lub marynarkę, nie noś jej rozpiętej. Zadbaj o to, aby spinki do mankietów i spinka do krawata pasowały do siebie – nie muszą być identyczne. Jeśli masz na sobie kamizelkę, ostatni guziczek pozostaw niezapięty. Zawsze bądź schludny, czysty i pachnący. I voila! – jesteś jak gwiazda filmowa.
   
 • Oczaruj kobietę
  W pochmurne dni zabierz ze sobą parasol i osłoń partnerkę przed deszczem. Gdy słyszysz, że kobieta marznie, zapomnij o swoim komforcie i zaproponuj jej swoją kurtkę lub płaszcz. Zapłać rachunek, jeśli ona zbytnio nie protestuje. Otwórz drzwi oraz ponieś ciężkie siatki z zakupami – pokaż, jaki silny i opiekuńczy jesteś. Gdy ona płacze, nie każ „przestać się mazać”, tylko podaj chusteczki i zrób ciepłą herbatę.
   
 • A na koniec bądź w tym wszystkim elastyczny
  Jeśli znasz i masz zasady, to również możesz je łamać – w granicach rozsądku oczywiście. Jeśli w towarzystwie partnerka nie toleruje Twoich „rycerskich zachowań”, to nie upieraj się przy nich. Zasada złotego środka zawsze i wszędzie jest mile widziana. Traktuj innych w sposób, w jaki sam chcesz być traktowany.